Jakie jest postępowanie po wycięciu migdałków podniebiennych?

Witam . Niedługo będę miała wycinane migdałki podniebienne, sporo czytalam na ten temat ale chciałam zapytać fachowca jak to będzie wyglądać po operacji . Czego mogę się spodziewać , jak długo dochodzi się do siebie po tym . Dziękuję za odpowiedzi .

Nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie. Przebieg pooperacyjny determinowany jest przez wiele czynników a więc przez umiejętności operatora, przez stan zdrowia operowanej osoby, przez umiejętności anestezjologa, przez poziom utrzymywania standardów ISSO i posiadanych innych standardów i certyfikatów europejskich gwarantujących bezpieczeństwo bakteriologiczne i wirusologiczne hospitalizowanym. Kobiety z reguły po operacji usunięcia migdałków podniebiennych /przy braku komplikacji/ wracają do aktywności po około 10-ciu dniach.