Jakie jest prawdopodobieństwo bycia w ciąży?

Za 9 dni mam termin miesiączki. Z mężem kochaliśmy bez zbytniego zabezpieczenia w ciągu całego cyklu. W pierwszej połowie cyklu, był to stosunek przerywany. Natomiast w drugiej połowie używaliśmy prezerwatywy, która raz się zsunęła i wytrysk wystąpił we mnie. Było to 3 dni temu więc za wcześnie na jakiekolwiek symptomy ciąży. Cykle mam zawsze regularne. Trwają 29 dni.

Od tygodnia czuje się inaczej pomijając fakt, że mam pms. Nigdy nie miałam kłopotów z żołądkiem. Natomiast teraz macza mnie lekkie nudności- rano oraz czasami o różnych porach dnia. Ciężko jest mi wstać z łóżka (przez to, że czuję się śpiąca, leniwa), jestem zmęczona, a pomimo tego nie mogę zasnąć, co mi się wcześniej nie zdarzało. Niedawno robiłam morfologie. Wyniki mam dobre.
Moje pytanie brzmi, jakie prawdopodobieństwo jest bycia w ciąży? Czy to może zwykle objawy pms. Dodam, że od 2 tygodni mieszkam za granicą. Czy zmiana klimatu i miejsca mogła mieć wpływ na nasilenie objawów pms? Wiem, że za 9 dni wszystko się wyjaśni, ale chciałabym znać opinię eksperta.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Biorąc pod uwagę, że do tej pory miesiączkowała Pani regularnie co 29 dni, prawdopodobnie owulacja miała miejsce 6 stycznia (14 dni przed pierwszym dniem krwawienia). Komórka jajowa żyje około 24 godzin, natomiast plemniki w okresie okołoowulacyjnym mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet 4-5 dni. Wydłuża to okres płodny o kilka dni.

Stosunek przerywany nie jest skuteczną formą antykoncepcji. Jeszcze przed wytryskiem podczas pobudzenia płciowego z cewki moczowej mężczyzny wydobywa się niewielka ilość śluzu, mająca ułatwić stosunek. Czasem zawiera on plemniki, które przy kontakcie z narządami płciowymi kobiety mogą się przedostać do jej dróg rodnych.

Objawy, które Pani opisuje są charakterystyczne dla zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Należą do nich między innymi zmęczenie, ospałość, drażliwość, niepokój, wzdęcia brzucha, nudności, bóle i zawroty głowy. Fakt, że zamieniła Pani miejsce pobytu, mógł wpłynąć na nasilenie dolegliwości.

Ponadto podróż jest jednym z czynników wpływających na długość cyklu. Krwawienie jak i owulacja mogą wystąpić w innym terminie.

Proponuję wykonać test ciążowy w spodziewanym terminie kolejnej miesiączki. Jeżeli wynik będzie ujemny dla pewności warto go powtórzyć po upływie 2 tygodni.