Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży po odklejeniu pierwszego plastra?

2 miesiące temu okres spóźnił mi się 2 tygodnie. Jak się później okazało, było to spowodowane torbielą, którą lekarz zdiagnozował u mnie parę dni temu. Stosuję plastry, ponad tydzień temu rozpoczęłam drugie opakowanie. Gdy byłam u lekarza (w piątek, wtedy właśnie przypada zmiana plastra) miałam przyklejony pierwszy plaster drugiego opakowania i lekarz powiedział, żebym odstawiła plastry i odklejając go nie przyklejała następnego. W poniedziałek dostałam okres, czyli tak jak zazwyczaj, jednocześnie uprawiając seks bez zabezpieczenia. Stąd moje pytanie - czy byłam zabezpieczona podczas przerwy na okres tylko po pierwszym plastrze?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nosiła Pani plaster po przerwie przez wymagane siedem dni i nie założyła kolejnego, to powinna być zabezpieczona w okresie przerwy między opakowaniami. Nie jest natomiast Pani już zabezpieczona od dnia, w którym nie przykleiła Pani drugiego plastra z drugiego opakowania.

Pozdrawiam serdecznie!