Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży po odklejeniu pierwszego plastra?

2 miesiące temu okres spóźnił mi się 2 tygodnie. Jak się później okazało, było to spowodowane torbielą, którą lekarz zdiagnozował u mnie parę dni temu. Stosuję plastry, ponad tydzień temu rozpoczęłam drugie opakowanie. Gdy byłam u lekarza (w piątek, wtedy właśnie przypada zmiana plastra) miałam przyklejony pierwszy plaster drugiego opakowania i lekarz powiedział, żebym odstawiła plastry i odklejając go nie przyklejała następnego. W poniedziałek dostałam okres, czyli tak jak zazwyczaj, jednocześnie uprawiając seks bez zabezpieczenia. Stąd moje pytanie - czy byłam zabezpieczona podczas przerwy na okres tylko po pierwszym plastrze?

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Jeśli nosiła Pani plaster po przerwie przez wymagane siedem dni i nie założyła kolejnego, to powinna być zabezpieczona w okresie przerwy między opakowaniami. Nie jest natomiast Pani już zabezpieczona od dnia, w którym nie przykleiła Pani drugiego plastra z drugiego opakowania.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety