Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży po odstawieniu tabletek?

Witam. Mam 27 lat. 15 miesięcy temu urodziłam córeczkę. Podczas ciąży często krwawiła mi nadżerka, którą mam od ponad 5 lat. Po porodzie obiecałam sobie, ze usunę ją przed kolejną planowaną drugą ciążą. To była moja decyzja, a nie lekarza. We wrześniu tego roku lekarz polecił przyjmowanie antykoncepcji przez około 3 miesięcy przed zabiegiem koagulacji, aby nie wystąpiło niepożądane krwawienie po lub w trakcie zabiegu - ponieważ moja miesiączka nie była regularna. 13 dni temu zaczęłam przyjmować antykoncepcje. Jednak zmieniliśmy z mężem zdanie i chcemy dzidziusia już teraz, a nie po osunięciu nadżerki. Moje pytanie jest takie: jakie jest prawdopodobieństwo, że szybko zajdę w ciążę? Od dziś nie biorę już antykoncepcji. Czy przez te 13 dni tabletki zdążyły już spowodować, że owulacja już się zatrzymała? Od kiedy zaczęłam brać tabletki zaczęłam plamic na czarno, mam ciemne upławy, a podczas stosunku krwawię, co mnie martwi. Nie sądzę, że krwawienie jest z nadżerki, która przestała krwawic po porodzie zupełnie. Co to może być? Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych płodność może wrócić nawet w czasie tego samego cyklu, jednakże największa jest w czasie następnego cyklu i kolejnych.

Opisane krwawienia śródcykliczne mogą być spowodowane stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Jest to częste zjawisko, które zazwyczaj ustępuje w czasie kolejnych cykli stosowania tabletek. Po odstawieniu również powinno ustąpić.

Jeśli krwawienie nie ustąpi to proponuję skonsultować problem z ginekologiem, gdyż krwawienia kontaktowe powinny być zawsze wyjaśnione.