Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w 7 dniu cyklu?

Bo że jest - to już wiem. Otóż współżyłam z mężem bez zabezpieczenia w 7 dniu cyklu. Był to właściwie ostatni dzień miesiączki, rano były jeszcze końcowe plamienia, wieczorem seks. Moje 4 ostatnie cykle po odstawieniu tabletek trwały 30-31 dni. Nigdy nie prowadziłam dodatkowych obserwacji organizmu typu mierzenie temperatury czy obserwacja śluzu.

Mam troje dzieci i nie chcę mieć ich więcej. To głupie, że tak zlekceważyliśmy sprawę, ale stało się. Stąd moje pytanie. Miesiączka zaczęła się 1 lutego, współżycie 7 lutego. Od 15 lutego jestem mocno przeziębiona, od wczoraj biorę antybiotyk i ogólnie nie czuję się najlepiej, więc poleganie na jakichkolwiek objawach nie ma sensu.
Dodam, iż w każdej ciąży jedynym standardowym objawem było uczucie pęcznienia piersi. Teraz z nerwów już sama nie wiem, oczekuję miesiączki 3 marca (luty ma 28 dni) więc może niepotrzebnie panikuję. Kiedy ewentualnie zrobić najwcześniej test.
Proszę o odpowiedź.

Witam!
Ponieważ miesiączkuje Pani regularnie prawdopodobieństwo, że doszło do zapłodnienia jest niewielkie.
Owulacja ma miejsce około 14 dni przed początkiem kolejnego cyklu (pierwszy dzień krwawienia), czyli w Pani przypadku 16-17 lutego. Plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet 5 dni, więc okres płodny jest nieco dłuższy.

Pod wpływem pewnych czynników (jak np. stres, przeziębienie, odchudzanie, gorączka) owulacja może się trochę przesunąć, dlatego istnieje niewielkie ryzyko zajścia w ciążę w okresie teoretycznie niepłodnym.

Test ciążowy najlepiej jest wykonać w terminie spodziewanego krwawienia lub 14 dni po stosunku. Do badania warto użyć porannego moczu, ponieważ stężenie badanego hormonu (hCG) jest wtedy największe. Jeżeli wyniki będą ujemne dla pewności dobrze jest powtórzyć test po 2 tygodniach.