Jakie jest prawdopodobieństwo stłuczenia lub krwiaka?

Witam. Mam 59 lat i tydzień temu uderzyłem się w czubek głowy o klape bagażnika, nie doszło do utraty przytomności, lecz zrobiło mi się ciemno przed oczami. Następnego dnia zaczęła mnie boleć głowa i trwa to codziennie. Nie mam żadnych innych objawów oprócz bólu głowy, lekarza powiedział że ból może być spowodowany przez skoki ciśnienia. Obawiam się, że mogło dojść do stłuczenia czaszki lub do stworzenia się krwiaka. Jakie jest prawdopodobieństwo stłuczenia lub krwiaka?

Witam!
Zależy jak mocne było uderzenie. To, że głowa boli po urazie jest poniekąd sprawą normalną. Nawet niewielki uraz może wywołać reakcję lękową, co może podwyższyć ciśnienie krwi i dodatkowe bóle głowy. Obawa przed ew. "groźnym" następstwem urazu może dać napięciowy ból głowy, czyli wszystko wzajemnie się nakręca. Dla świętego spokoju i ostatecznego wyjaśnienia wskazany RM lub TK głowy, ciśnienie krwi też warto kontrolować.
Powodzenia
W. Łuczkowski.