Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, kiedy facet zakłada prezerwatywę tuż przed wytryskiem?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Do oceny skuteczności metod antykoncepcji używa się wskaźnika Pearla, który określa liczbę ciąż na 100 kobiet stosujących daną metodę antykoncepcyjną w ciągu roku. I tak prezerwatywa, jeżeli stosowana jest prawidłowo ma wskaźnik 3-4. Przy zakładaniu prezerwatywy tuż przed wytryskiem metoda ta wykazuje podobną skuteczność co stosunek przerywany, czyli 12-36. Jak widać skuteczność zabezpieczenia prezerwatywą maleje do 12 razy.
Z tego też powodu proponowałabym zabezpieczać się dalej prezerwatywami, ale zgodnie z instrukcją załączoną do opakowania, albo wybrać inną metodę.
Pozdrawiam