Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po pettingu?

Witam, mam pytanie. Uprawialiśmy petting z chłopakiem (ja byłam w trakcie miesiączki). Doszło do wytrysku na jego brzuch (wytarł spermę chusteczką). Po kilku minutach pieszczot on bawił się suchym penisem i dotykał penisem mojej pupy, z tym że penis nie został włożony. Po prostu przesuwał go po pośladkach przez chwilę. Ja jestem dziewicą. Czy byłoby możliwe zajście w ciążę w takim przypadku? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w opisanej sytuacji jest bardzo niskie.

Po pierwsze będąc w czasie miesiączki jest Pani w tzw. okresie względnej bezpłodności, kiedy jest jeszcze zbyt wcześnie, aby plemniki mogły dotrwać do owulacji, która nastąpi za kilka-kilkanaście dni. Wyjątkiem są sytuacje kiedy występują o kobiety bardzo krótkie cykle płciowe i owulacja występuje tuż po miesiączce oraz występujące niekiedy zaburzenia hormonalne, skutkujące przyspieszeniem owulacji. W tych sytuacjach stosunek odbyty w czasie miesiączki może doprowadzić do zapłodnienia.

Po drugie nie odbyła Pani pełnego stosunku, a jedynie uprawiała petting. Szansa na to, że plemniki dostały się do dróg rodnych jest niewielka, myślę że najlepiej jest ją Pani w stanie ocenić samodzielnie.

Mimo to, jeśli nadal myśl o ciąży nie daje Pani spokoju, proszę wykonać test ciążowy w dniu oczekiwanej miesiączki, gdyby do niej nie doszło lub gdyby miała nietypowy przebieg.

Pozdrawiam serdecznie!