Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po pominięciu tabletki?

Witam!
11 grudnia w sobotę próbowałem uprawiać z moją dziewczyną seks. Do niczego jednak nie doszło, ponieważ to był nasz pierwszy raz i nie potrafiłem osiągnąć pełnego wzwodu. Miałem na sobie prezerwatywę, którą w trakcie musiałem zmienić na nową, bo tamta mi się zsuwała. Nie doszło do inicjacji, gdyż nie potrafiłem przebić błony dziewiczej.
Moja dziewczyna była zabezpieczona tabletkami antykoncepcyjnymi. Tego dnia przyjmowała ostatnią tabletkę z blistra. Jednak 19 grudnia w niedzielę z powodu zatrucia pokarmowego zwymiotowała czwartą tabletkę z nowego blistra. Nie wzięła od razu kolejnej tabletki, czyli wyszło na to, że ją pominęła. Tabletkę wzięła dopiero następnego dnia.
Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy jest możliwe, aby plemniki przeniesione, np. podczas pettingu, przetrwały w drogach rodnych aż 8 dni? Czy powinniśmy zrobić test ciążowy? Jak tak, to kiedy?

Witam serdecznie,
w przypadku pominięcia tabletki z pierwszego tygodnia należy jak najszybciej ją zażyć a kolejne tabletki przyjmować o stałej porze. Przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywę. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do współżycia, to istnieje ryzyko zajścia w ciążę.
Do stosunku doszło 8 dni przed pominięciem tabletki, dlatego ryzyko ciąży jest małe. Poza tym najprawdopodobniej nie doszło do przeniesienia nasienia do dróg rodnych partnerki. Jednak nie przyjęła ona pominiętej tabletki. Dlatego do końca opakowania należy stosować dodatkowe zabezpieczenia.
Przed kolejnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę, czyli wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam