Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże w 4 tygodniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Jestem 23-letnią kobietą. Połączyłam dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych. W 4 tygodniu zażywania tabletek zapomniałam 3 tabletki. Dzień później przyjęłam dwie tabletki. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Wspomnę, że nie stosowałam dodatkowej antykoncepcji.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W takim przypadku prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest minimalne. Można to porównać do sytuacji, w której robi Pani jednodniową przerwę pomiędzy opakowaniami, dodatkowo zaczynając kolejne opakowanie z hormonalnym "przytupem". Najwyższe ryzyko przy pominiętej tabletce występuje wtedy, gdy jej pominięcie zbiegnie się w czasie z siedmiodniową przerwą, czyli wystąpi w pierwszym, bądź ostatnim tygodniu przed przerwą.

Pozdrawiam serdecznie!