Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia się wirusami?

Witam! Chciałam się zapytać jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia się wirusami szerzącymi się przez zakażona krew, jeśli dotknęło się nie zranioną skórą jakiegoś przedmiotu w miejscu gdzie była obecna potencjalnie zarażona krew (np. na jakiejś tkaninie)? Jak długo mogą się utrzymywać na skórze palców wirusy i czy jeśli po paru godzinach bym się skaleczyła i dotknęła zranione miejsce tymi palcami to jest ryzyko zakażenia? Bardzo zależy mi na odpowiedzi, dziękuję z góry za uwagę
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Prawdopodobieństwo zakażenia wirusami krwiopochodnymi przy kontakcie nieuszkodzonej skóry z przedmiotem potencjalnie zabrudzonymi zakażoną krwią jest zerowe. Również ryzyko zakażenia przy drugiej hipotetycznej sytuacji przedstawionej przez Panią  jest bardzo niewielkie, lecz niemożliwe dokładnie do oszacowania - nie wiadomo z z jakim konkretnie wirusem mamy do czynienia, jaka ilość zakażonej krwi miała kontakt z uszkodzonym naskórkiem (do zakażenia HIV potrzebne jest 0.1 ml , a HBV tylko 0.0004ml krwi), jak długo i w jakich warunkach ta krew pozostawała poza ustrojem(np wirus HIV ginie poza organizmem bardzo szybko, HCV może przetrwać w korzystnych warunkach do 3 tygodni).

   

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy