Jakie jest prawdopodobieństwo, że antykoncepcja awaryjna nie zadziała?

60h temu doszło do stosunku, w którym partner miał wytrysk w środku pochwy. Owulację zazwyczaj mam 18, 19 dnia każdego miesiąca, ale w tym miesiącu jajeczko wydostało się około 24h temu. Dzisiaj zażyję antykoncepcję hormonalną . Obawiam się, że mogło dojść do zapłodnienia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że antykoncepcja awaryjna nie zadziała? Po jakim czasie od jej zażycia można uprawiać seks?

Trudno to ocenić, tabletka awaryjna ma zastosowanie do 72h po stosunku ryzykownym.
Producent nie podaje szczegółowych danych procentowych co do skuteczności jej działania w miarę godzin od stosunku. Jednakże zażyta tak wcześnie tabletka z dużym prawdopodobieństwem zapobiegnie ciąży (o ile w ogóle doszło do zapłodnienia).