Jakie jest prawdopodobieństwo, że jednak jestem w ciąży?

Test ciążowy wyszedł negatywnie, miesiączkę miałam z 2 dniowym opóźnieniem. Mam poranne mdłości, wyczulony węch. Piersi mam lekko powiększone i wrażliwe na dotyk.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Wówczas wynik jest wiarygodny.
Jeżeli wykonała Pani test w innym terminie należy go powtórzyć.
Krwawienie nie wyklucza ciąży. Zdarza się,że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki.
W przypadku wykluczenia ciąży oraz opóźnienia kolejnych miesiączek wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam