Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciążę używając prezerwatywy?

Wczoraj miałam pierwszy dzień owulacji, okres powinnam dostać około 28 stycznia. Wczoraj kochałam się z moim chłopakiem pierwszy raz w gumce, miał wytrysk.

Po jakiś 20 min kochaliśmy się drugi raz w gumce, jednak podczas jednej pozycji prezerwatywa się zsunęła. Natychmiast przestaliśmy się kochać, a ja szybko poszłam się umyć (na dole) i wysikać.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciążę? Chłopak po pierwszym stosunku wytarł członka chusteczką...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
jeżeli podczas pierwszego stosunku nie doszło do uszkodzenia prezerwatywy ani jej zsunięcia, to ryzyko zajścia w ciążę jest małe, ale nie równe zeru.
Plemniki poza organizmem są w stanie przetrwać nawet do 18 godz., ale muszą być spełnione odpowiednie warunki, czyli temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Raczej mało prawdopodobne, aby takie warunki były spełnione. Natomiast mogło dojść do przeniesienia preejakulatu, który zawiera plemniki. Zatem ryzyko zapłodnienia istnieje.
Po około 2 tygodniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam