Jakie jest ryzyko ciąży przy opóźnieniu w założeniu krążka dopochwowego?

Za późno założony krążek Krążek dopochwowy adaring po tygodniowej przerwie założyłam z 9-godzinnym opóźnieniem - zamiast w poniedziałek wieczorem, to we wtorek rano. Czy dobrze rozumiem, ze biorąc pod uwage to opóźnienie istnieje ryzyko zajścia w ciążę po stosunku odbytym w czasie przerwy na plamienie, ale nieduże, i że przez najbliższy tydzień powinnam używać innej metody antykoncepcyjnej? Moje drugie pytanie to czy przy jednak tak krótkim opóźnieniu powinnam zmienić dzień zmiany krążka, tj. z poniedziałku wieczór na wtorek rano? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, dobrze Pani rozumie. Co do drugiego pytania - nie ma konieczności zmiany dnia zakładania krążka.