Jakie jest ryzyko ciąży przy stosowaniu krążka?

Witam, Mam pytanie dotyczące pierścienia Nuva Ring. Ostatnio zdarzyło mi się zapomnieć go włożyć - zamiast 9.30 w niedziele włożyłam go o 13.30.Zadzwoniłam od razu do swojego lekarza,ale on powiedział mi ze nie powinnam się martwic. No mimo wszystko używaliśmy z partnerem prezerwatywy do piątku.W sobotę bardzo późno uprawialiśmy sex.Czy powinnam się jakoś martwic? Powinniśmy do niedzieli się zabezpieczać prezerwatywa, a my w sobotę odpuściliśmy sobie. Dziękuje za odpowiedź!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku gdy opóźnienie w aplikacji pierścienia wynosiło mniej niż 12 godzin nie ma ryzyka osłabienia ochrony przed ciążą. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.