Jakie jest ryzyko ciąży w przerwie brania tabletek?

Witam serdecznie, mam pytanie. W środę wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną i mam przerwę na okres, aczkolwiek w przerwie kochałam się z chłopakiem (był to drugi dzień bez tabletki). Chciałabym wiedzieć, jakie jest ryzyko zajścia w ciążę. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Jeśli przyjęła Pani prawidłowo bez opóźnień wszystkie tabletki antykoncepcyjne przez 21 dni, to w przerwie 7-dniowej na krwawienie jest także Pani zabezpieczona przed ciążą. Leki zahamowały skutecznie owulację i nie ma możliwości zajścia w ciążę.

Z poważaniem