Jakie jest ryzyko pojawienia się alergii?

Czy jeżeli jem owoce i orzechy bez konsekwencji, to oznacza to, że nigdy nie będę na nie uczulony?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeśli nie wystąpiły u Pana objawy alerii pokarmowej w wieku dziecięcym, to prawdopodobieństwo nabycia jej wraz z wiekiem jest niewielkie. Reakcje alergiczne na orzechy oraz owoce mogłyby się pojawić w wyniku reakcji krzyżowych przy alergii na pyłki.

Może się okazać, że jest Pan uczulony na substancje zawarte w jakiś produktach, co okaże się dopiero po ich spożyciu. Jeśli teraz Pan spożywa owoce i orzechy bez żadnych reakcji alergicznych, to sądzę, że nic Panu nie grozi.

Pozdrawiam serdecznie