Jakie jest ryzyko w przypadku użądlenia przez osę kobiety w ciąży?

Witam jestem w 6 miesiącu w ciazy i wlasnie uzadlily mnie dwie osy w brzuch przykładem cebulę a moje pytanie czy mam się obawiać jakoś powikłań??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli nie doszło u Pani do reakcji alergicznej to raczej nie ma się czego obawiać. Generalnie przykładanie cebuli też nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ może dojść do miejscowego podrażnienia skóry. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów (czy to w miejscu ukłucia czy ogólnych jak duszność, zawroty głowy itp.) powinna Pani jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.