Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę przy pominięciu tabletki z 14. dnia?

Witam, wczoraj zapomniałam przyjąć tabletki z 14. dnia, zorientowałam się, gdy przyjmowałam dzisiejszą tabletkę i zażyłam dwie jednocześnie. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę, jeżeli dziś kochałam się z partnerem i co powinnam teraz zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W przypadku pominięcia tabletek z 2. tygodnia ryzyko ciąży jest minimalne, a dodatkowe postępowanie (poza jak najszybszym przyjęciem zapomnianej tabletki) niekonieczne.