Jakie jest ryzyko zakażenia ospą?

Kolega z pracy ma chorego na ospę syna. Czy jest możliwość abym zaraziła się ospą? Niestety nie chorowałam jeszcze i trochę się tego obawiam. Czy częste mycie rąk i przestrzeganie higieny może mnie od tego ustrzec? Czy zażywanie czosnku może pomóc w zahamowaniu ryzyka o ile ono istnieje?

Ważną informacją będzie czy kolega z pracy chorował na ospę. Jeśli tak to ryzyko zakażenia jest bardzo niewielkie. Występuje wtedy, gdyby kolega zakaził się i zachorował na półpaśca. Zakaźność w półpaścu jest bardzo niewielka, znacznie mniejsza niż w ospie. Jeśli nie chorował wtedy zakażenie jest możliwe. Zażywanie czosnku nie ma wpływu na zmniejszenie ryzyka zakażenia. Przestrzeganie zasad higieny jak najbardziej.