Jakie jest ryzyko zakażenia się jakąkolwiek bakterią podczas stosunku analnego?

P:Jaka jest szansa zakażenia się jakąkolwiek bakteria podczas stosunku analnego bez gumki jeśli chodzi o mężczyznę .Wiem że zalecane jest w i ze względów higieny. ODP:Przede wszystkim choroby przenoszone droga płciową od chlamydiozy poprzez kiłę do zakażeni HIV włącznie. P:Czy wystarczy że nie dojdzie do żadnego podrażnienia ?I od razu po umyje się dobrze członka ?Nie pytam o wkładanie do jednej a potem drugiej dziurki.Można gdzieś o tym poczytać jaka jest szansa na złapanie takiej bakterii

Lek. Paweł Szadkowski

Podczas stosunku analnego może podobnie jak podczas stosunku dopochwowego dojść do zakażenia HCV, HBV, HIV, HPV, a także do zakażeń bakteryjnych: kiła, chlamydia, neisseria, ale też bakterie kałowe, jak E.coli. Oczywiście każde uszkodzenia nabłonka sprzyjają zakażeniu, ale ich bark nie wyklucza go. Umycie po stosunku nie zapobiega transmisji.