Jakie jest ryzyko zarażenia noworodka WZW typu B przez osobę, która się nim opiekuje?

Niedługo rodzę, a w opiece nad dzieckiem będą mi pomagać osoby z rodziny mojej i męża. W związku z tym, że można być nosicielem wirusa odpowiedzialnego za WZW B i kompletnie nie mieć tego świadomości, moje pytanie brzmi: Czy jest jakiekolwiek ryzyko, że nieświadomy nosiciel wirusa zarazi noworodka pomagając w opiece nad nim? Dziecko będzie szczepione 1. dawką szczepionki przeciwko WZW B w pierwszej dobie życia, ale czy ta pierwsza dawka jest wystarczająca, żeby dać mu odporność?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Jeżeli Pani jest zaszczepiona to dziecko "otrzyma" od Pani dawke przeciwciał ochronnych, taki starter. W pierszej dobie zostanie zaszczepione. Kolejne szczepienie po miesiącu. Ryzyko zakażenia zerowe. Z drugiej strony, proszę nie dopuszczać aby opiekowały sie dzieckiem babki, ciotki i inne osoby starsze . Dziecko jest podatne na rózne infekcje od postronnych osób

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty