Jakie jest ryzyko, że dziecko będzie miało łuszczycę?

Witam.Mam łuszczyce i chce miec dziecko.powiedziano mi ze nie mam sie czego bac, ale chcialabym wiedziec jakie jest ryzyko ze moje dziecko bedzie mialo ta luszczyce?

Dane literaturowe wskazuja rozne wartosci. Jednak mniej wiecej, jesli oboje rodzice maja luszczyce ryzyko, ze bedzie ja mialo tez dziecko wynosi ok. 75%. Jesli tylko jeden z rodzicow choruje, szacuje sie ze ryzyko luszczycy u dziecka wynosi ok. 15-25%.