Jakie jest ryzyko, że jestem w ciąży?

Witam. Mam problem, ponieważ w pierwszym tygodniu brania tabletek zdarzyły się w moim życiu 3 różne rzeczy na raz: zapomniałam jednej tabletki, byłam chora (zatrucie pokarmowe) i do tego musiałam się zmierzyć z ogromnym stresem związanym z życiem osobistym. W tym samym tygodniu współżyłam z moim partnerem. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę w takiej sytuacji? Dużo czytałam m.in. o żywotności plemników, itp. ale nie wiem co mam o tym sądzić i czy to ma wpływ na zapłodnienie w pierwszym tyg. I jeszcze jedno pytanie. Kiedy jest najlepszy moment na wykonanie testu ciążowego w tej sytuacji? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Trudno jest odpowiedzieć na Twoje pytanie- co do możliwości zapłodnienia może to potwierdzić test ciążowy lub badanie ginekologiczne (np.: USG). Najbardziej na skuteczność działania doustnej antykoncepcji ma wpływ regularność przyjmowania tabletek ( u Ciebie była jedna pominięta), oraz to czy tabletka została wchłonięta przez organizm ( zaburzenia wchłaniania mogą być spowodowane przez wymioty lub/ i ostrą biegunkę- nie opisałaś jak u Ciebie przebiegało zatrucie pokarmowe).
Domowe testy ciążowe mogą wykazać podwyższone stężenie hormonu już 1 dzień po terminie spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam!