Jakie jest wyjaśnienie opisu klatki piersiowej mojej 11-letniej siostry?

Witajcie ! Proszę o wyjaśnienie opisu klatki piersiowej mojej 11 letniej siostry : "Pojedynczy pasmowaty cień w środkowym odcinku pola płucnego prawego - najpewjiej naczyniowy do roznicowania z linijną zmianą niedodmowo-zapalną." Proszę o wyjaśnienie dziękuję bardzo

Lek. Paweł Szadkowski

Cień widoczny w środkowym polu płuca stanowi albo naczynie, albo zmianę pozapalną. Jeśli u siostry kiedyś w przeszłości było zapalenie płuc - taka pozostałość w formie cienia nie jest niczym niepokojącym.
Natomiast ocena takiego zdjęcia wymaga korelacji z całym obrazem klinicznym i objawami, jakie są u siostry. Wtedy najlepiej udać się do lekarza.