Jakie jest wyjaśnienie wyniku MR kręgosłupa szyjnego?

Witam prosze o wyjsnienie opisu mr kregosłupa szyjnego Wnioski Odprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej . Cechy MR niewielkiej spondylozy szyjnej z dwupoziomowa dyskopatia (bulging) bez wtórnej istotnej stenozy kanału kręgowego .Brak cech MR mielopatii szyjnej oraz stenozy kanałów korzeniowych obustronnie

Z opisu wynika dwupoziomowe wpuklenie tarczy międzykręgowej do kanału kręgowego. Tego typu problem w zależności od poziomu (nie jest podany w opisie) może powodować różne problemy neurologiczne. Np. gdy występuje w dolnym odcinku kręgosłupa szyjnego to powoduje drętwienie rąk. Proponuję współpracę z fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki