Jakie jest zapotrzebowanie na białko, węglowodany i tłuszcze?

Jakie jest moje zapotrzebowanie w gramach na białko, węglowodany i tłuszcze? Mam 28 lat, 170 cm wzrostu waga 58 kg.Pozdrawiam
28 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Trudno szczegółowo określić zapotrzebowanie z uwagi na brak danych o aktywoności fizycznej i płci.
W przypadku podanych parametrów można natomiast oszacować, że
zapotrzebowanie energetyczne wynosi ok.:2000 kcal przy średniej aktywności fizycznej
w tym
białko: 16% czyli 80g
tłuszcze: 29% czyli 64g
węglowodany:55% czyli 275 g
pozdrawiam