Jakie konsekwencje niesie za sobą praca w warunkach, gdzie temperatura wynosi -18 stopni?

Witam. Jakie konsekwencje niesie za sobą praca w warunkach, gdzie temperatura wynosi -18 stopni. Mam na myśli pracę na magazynie na mroźni. Jak odczuję pracę za kilka lat? Co się stanie z moim wzrokiem? Mam ubranie ochronne, lecz odkryte mam oczy, czy to ma jakieś znaczenie? Co z moimi stawami, co się z nimi stanie? Czy praca w takich warunkach jest całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna?

Zimne środowisko może oddziaływać na całe ciało, wówczas możliwe jest wychłodzenie ogólne. Inną ewentualnością jest działanie tylko na niektóre obszary ciała, np. skóra rąk przy dotykaniu zimnych powierzchni. Oddziaływanie miejscowe wiąże się także z wychłodzeniem kończyn, przy niewystarczającej izolacyjności cieplnej ochron przykrywających te części ciała. Może wystąpić również wychłodzenie nieprzykrytych obszarów skóry, głównie twarzy lub rąk. Spotyka się także wychłodzenie dróg oddechowych przy intensywnym oddychaniu zimnym powietrzem.