Kobieta , 24 lata Dzień dobry, zdecydowałam się na założenie stałego aparatu ortodontycznego. Po podpisaniu zgody na leczenie dowiedziałam się, że pani dr nie jest ortodontą a stomatologiem oferującym usługi ortodontyczne. Czy w takim wypadku mogę zrezygnować z aparatu zważywszy na to, że podpisałam już zgodę na leczenie? Jakie są ewentualne konsekwencje ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam

Konsekwencje dla Pani? Żadne. Chyba, że podpisała Pani jakiś dziwny kontrakt na leczenie z obowiązkiem zapłaty. Zgoda to przecież bardziej zabezpieczenie stomatologa, że Pani świadomie zgadza się na leczenie.
Proszę po prostu podziękować i wypisać się z wizyty.
Choć osobiście nie za bardzo rozumiem Pani obiekcje to spokojnie może Pani tak właśnie zrobić.
Pozdrawiam
Bartosz Niedziółka

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.
  • Założenie aparatu ortodontycznego – Aparat ortodontyczny to element leczenia ortodontycznego. Efekt leczenia ortodontycznego to wyleczenie wady zgryzu, czyli umożliwienie zachowania w zdrowiu zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych, a także dobrego samopoczucia przez wiele lat.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Aparaty ortodontyczne

Retainer - charakterystyka, rodzaje, higiena, wskazania do noszenia

Retainer to aparat ortodontyczny. Jego działanie to nie tylko lepsze samopoczucie i ładniejszy uśmiech, ale również wielkie korzyści dla zdrowia. Jakie wyróżniamy aparaty ortodontyczne? Jak należy dbać o retainer? Jakie są wskazania do noszenia aparatu...

Założenie aparatu ortodontycznego

Aparat bezligaturowy - charakterystyka, zakładanie, zalety, cena

W dzisiejszych czasach dbanie o ładny i biały uśmiech stało się bardzo ważne. Ludzie zdają sobie sprawę, że zęby są wizytówką człowieka. Wady zgryzu są często występującymi problemami szczęki. Aby je wyleczyć, pacjenci decydują się na zakup aparatu ortodontycznego....

Choroby przyzębia

Progenia - charakterystyka, przyczyny, leczenie

Progenia to wada kostna zgryzu. Może prowadzić to nieprawidłowej pracy stawów skroniowo-żuchwowych. To jednak niejedyny objaw krzywych zębów. Do czego prowadzą wady zgryzu? Czym charakteryzuje się progenia? Jakie są najczęstsze przyczyny progenii? Czy...