Jakie kosmetyki będą właściwe dla cery mieszanej?

Witam . Mam Cerę można powiedzieć mieszaną ponieważ po umyciu po jakoś 2-3 godzinach czoło , nos , broda i okolica nosa trochę policzki robią się tłuste a po późniejszym czasie policzki delikatnie tak i w tym problem jest . Mam tam kilka zaskórników szczególnie ma nosie najwięcej i używam epoduo na noc do spania i efekty jakieś tam są . I pisze tu ponieważ myje twarz samą wodą i może by było trzeba to zmienić co? Jak tak to czy ten żel do mycia twarzy był by okej ? Link - https://tagomago.pl/products/clinique-oil-control-face-wash-zel-do-mycia-twarzy-200ml Ale wtedy bym musiał chyba używać też toniku jakiegoś tak? Jeżeli tak to proszę napisać jaki tonik był by okej aby mógł go używać . Jeżeli żel nie odpowiedni to tak że proszę napisać jaki był by dobry . I czy raz w tygodniu mogę stosować peeling jakiś drobno ziarnisty czy odpada ? Liczę na pomoc . Mam 18 lat, mężczyzna .

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę.

Peeling najlepiej stosować enzymatyczny.
Do mycia twarzy żel lub płyn micelarny
Krem nawilżający

Warto od czasu do czasu udac się do kosmetyczki na peeling kawitacyjny lub do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej na peeling medyczny, pomogą one pousuwać zaskórniki.

Dzień dobry, kosmetyki dedykowane cerze mieszanej nie powinny nadmiernie wysuszać skóry oraz działać komodogennie - sprzyjać powstawaniu zaskórników. Należy unikać ciężkich kremów o oleistych konsystencjach, które potrafią nasilać problem. Najlepiej próbkę kosmetyku wypróbować na swojej skórze, ponieważ nie każdy kosmetyk dedykowany danej cerze będzie sprawdzał się na każdej skórze o podobnym problemie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.