Jakie kosmetyki do cery zmęczonej, świecącej i problematycznej

Mam 26 lat. Od zawsze miałam problem z cerą...tłusta strefa t, suche policzki. A teraz do tego jeszcze jest bardzo wrażliwa, pękają naczynka, mam rozszerzone pory, wągry. Rok temu przeszłam zabieg dermamelanem. Zużyłam dwa słoiczki, ale na więcej mnie nie stać. Teraz wszystkie moje problemy wróciły ze zdwojoną siłą. W tej chwili używam płynu micelarnego, kremu matującego, filtru 50 spf, i na noc kremu korygująco-nawilżającego. Cera jest zmęczona, świecąca i zapchana. Jakich kosmetyków używać?

Witam. Przede wszystkim powinna Panu dbać o regularne oczyszczanie skóry - szczególnie w czasie upału. Poza tym warto stosować kremy z delikatnymi kwasami owocowymi np. kwasem migdałowym. Na dzień polecam natomiast delikatne kremy matujące z serii bb przeznaczone do cery tłustej i mieszanek które nie mają tendencji do zapychania porów skóry.

Witam proszę odstawić krem matujący, po dłuższym stosowaniu osiąga się odwrotny skutek. Skóra ciągle jest przesuszana i zaczyna produkować nadmierną ilość sebum. Zmieniłabym ten krem na nawilżający o lekkiej konsystetncji, po około 2 tygodniach skóra się już powinna wyregulować. W domu proszę stosować peeling enzymatyczny raz w tygodniu. Z zabiegów gabinetowych przy Pani skórze polecam peeling migdałowy, peeling kawitacyjny, można te zabiegi połączyć z odpowiednio dobraną do rodzaju skóry maską.A na pękające naczynka polecam zabiegi laserwe IPL, aby je wyciszyć i wzmocnić. Zapraszam na konsultację.