Jakie kroki powinna podjąc osoba z nieważna karta Dilo po operacji tarczycy?

Dzień dobry, jestem po operacji tarczycy, miałam kartę DD DILO, nie mam jeszcze wyniku histopatologicznego wyciętego organu, biopsja to VI kat. rak złośliwy tarczycy Przychodnia Przyszpitalna nie akceptuje karty DILO, mówią że jest już nieważna bo operacja została wykonana Nie mam zastosowanego leczenia i nie wiem co mam zrobić. Do endokrynologa w Przychodni Przyszpitalnej mogą mnie zapisać na 2020 rok. Co mam zrobić, do kogo się zgłosić o pomoc i dalsze leczenie Cecylia

Kartę DILO wystawia się jednorazowo i ma ona za zadanie przyśpieszyć rozpoznanie i leczenie. Pisze pani, że odbyła się operacja, więc można optymistycznie stwierdzić, że została Pani wyleczona. Oczywiście konieczna jest kontrola i dalsze leczenie w zależności od wyniku badania histopatologicznego usuniętego organu.Teoretycznie w szpitalu, gdzie odbyła się operacja powinni panią skierować na dalsze leczenie. Jeśli proponują pani dalsze leczenie w tej samej placówce i proponują termin toku 2020 to radzę iść do dyrektora placówki i złożyć skargę. Można oczywiście ze zwykłym skierowaniem leczyć się w innej poradni onkologicznej lub endokrynologicznej.