Jakie leczenie jest przymusowe?

JAKIE LECZENIA SA PRZEMUSOWE Z TEGO CO WIEM TO ALKOHOLOWE I NA GLOWE JAKIE JESZCZE SA

Leczenie odwykowe (w przypadku uzależnienia od alkoholu) nie jest de facto leczeniem przymusowym. Sąd może zobowiązać uzależnioną osobę do podjęcia terapii, ale zobowiązanie takie nie skutkuje pozbawieniem wolności. Leczeniem przymusowym można określić też leczenie osób ubezwłasnowolnionych, kiedy to opiekun prawny podejmuje w imieniu takiej osoby decyzję o hospitalizacji.