Jakie leczenie po kilku PPV i zaćmie?

Witam.Mam oko po kilku PPV,był gaz i olej oraz zaćma.Diagnoza-koniec leczenia operacyjnego,poprawa funkcjonalna niemożliwa.Mam pytanie:Jaka jest przyszłość tak praktycznie takiego oka?Ostatnia operacja była w grudniu 2016, kontrola w maju. Oko boli przy dotyku,jest przymrużone, jakby mniejsze. Czy mogę coś zrobić i co mnie czeka dalej? Pozdrawiam i dziękuję za poprzednie odpowiedzi.

Witam.może się zrobić zanik gałki ocznej.bolesna sprawa. Pomagają sterydy miejscowo. Potem ewentualnie jakby bardzo bolało to gałkę się usuwa. Ale to jest ostatecznosc. Proszę zachować spokój chodzić do kontroli.ważne żeby nerw wzrokowy przeżył. Jest jeszcze leczenie komórkami macierzystym zagranicą oraz w przyszłości przeszczep gałki /trochę science fiction /.pozdrawiam serdecznie