Jakie leczenie podjąć w przypadku niespecyficznego bakteryjnego zapalenia pochwy?

Mam wynik cytologi PAP II (już któryś raz z rzędu). Teraz dodatkowo mam niespecyficzne bakteryjne zapalenie pochwy. Ostatnio robiłam też badania krwi i wyszły mi następujące wyniki - Limfocyty 51,2 % (norma: 20-45) w rozmazie limfocyty 60% (norma 20-45), Granulocyty 38,4 % (norma: 40-65) w rozmazie granulocyty 32% (norma 40-65) Czy to może mieć jakiś związek? Jak sie leczyć? Położna mówiła o lekach, ale teraz wyjeżdzam i nie będę ich przyjmowała. Czy są jakieś naturalne sposoby, które mogą wspomóc w walce z zapaleniem? Czy przed i w trakcie leczenia można współżyć? Jak należy dbać o higienę?
ponad rok temu

Aktywność fizyczna w ciąży

Czy kobieta w stanie błogosławionym musi rezygnować z aktywności fizycznej? Na jaką aktywność można sobie pozwolić? Na ten temat wypowiada się Martyna Wojciechowska.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Niespecyficzne zapalenie pochwy (waginozy bakteryjne) są skutkiem zaburzenia równowagi flory bakteryjnej pochwy ze znacznym zmniejszeniem ilości bakterii z rodzaju Lactobacillus i wzrostem pH pochwy, co umożliwia rozwój bakterii,
m.in: Gardnerella vaginalis, Corynebacterium vaginalis a także bakterii beztlenowych.

Leczenie tych schorzeń polega na doustnym lub dopochwowym podawaniu antybiotyków. Nie jest to choroba przenoszona drogą płciową. W higienie zaleca się stosowanie łagodnych preparatów myjących.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty