Jakie leczenie powinna podjąć osoba chora na progenie?

Dzień dobry. Choruje na progenię, ale nie wiem czy mam się poddać operacji gdyż ma za długi język. Wiem, że później mogą wyniknąć komplikacje z tego powodu. Jakie jest rozwiązanie w tej sytuacji?

W większości przypadków progenii oprócz zbyt długiej żuchwy problemem jest również niedorozwój górnej szczęki. Rozpocząłbym od rozbudowy ortopedycznej szczęku za pomocą aparatu strzałkowegi. Dzięki temu stworzył bym więcej miejsca dla języka .Pozdrawiam