Jakie leczenie powinna podjąć osoba z łokciem tenisisty?

Witam,stwierdzono u mnie łokieć tenisisty,od miesiąca jestem na zwolnieniu.Mialam 4 zabiegi fali uderzeniowej,nie mam żadnej poprawy.Boli mnie dłoń,3 palce,nadgarstek,łokieć,oraz bark razem z łopatką. Jestem sprzątaczką w szkole czy mogę wrócić w takim stanie do pracy i kontynuować leczenie czy raczej dalej zostać na zwolnieniu lekarskim dopóki ręka będzie sprawna.Na dodatek mam krzywą rękę od łokcia i nie mogę jej wyprostować.Jestem umówiona do fizjoterapeuty na 21.03 gdyż poinformował mnie że fala uderzeniową to za mało. Proszę o odp co mam robić by nie pogłębić schorzenia. Dziękuję i pozdrawiam

Dzień dobry

Ze względu na rodzaj wykonywanej pracy - dużo ruchów nawrotnych i obrotnych przedramienia radziłabym zostać na razie na zwolnieniu. Fala uderzeniowa według mnie jest czymś bardziej dodatkowym. Proszę pamiętać, że w przypadku łokcia tenisisty ważna jest terapia manualna. Podczas wizyty u fizjoterapeuty może Pani zaproponować terapię sucho-igłową ( o ile jest to fizjoterapeuta prywatny, na NFZ nie wykonują takich zabiegów).
Dobrze wykonana terapia manualna oraz terapia sucho-igłowa nie powinny mieć problemu z zwalczeniem tzw łokcia tenisisty.
Proszę także zapytać lekarza czy nie ma konieczności przyjmowania leków przeciwzapalnych by przyśpieszyć proces gojenia.
Może Pani także udać się do sklepu rehabilitacyjnego (lub poszukać w internecie) opaski na łokieć- uwaga nie uciskowej!- o firmie Veera Silver. Posiada ona węgla, srebra i miedzi. Moi pacjenci bardzo sobie ją chwalą. Proszę koniecznie dowiedzieć się odnośnie sposobu jej używania.
Zastosowanie tych czterech rzeczy na pewno odniesie pożądany efekt.
Powodzenia

Magda Szelągowska