Jakie leczenie przy złośliwym nowotworze piersi?

Mam 48 lat. Chciałabym prosić o wytłumaczenie mi wyniku badania: carcinoma ductale invasivum mammae g2 er pozytywny /+++w100%komórek/=5 is=3 PgR pozytywne/+++w100%komórekPS=5 IS=3 HER2 negatywne (skore=1+)pT2Nx.

48 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Z nadesłanych informacji wynika, że rozpoznano u Pani złośliwy nowotwór piersi (rak przewodowy) o średnim stopniu złośliwości (G2). Rak posiada dodatnie receptory hormonalne, co pozwoli z pewnością na włączenie leczenia hormonalnego. Konieczne jest leczenie - usunięcie piersi wraz z zawartością dołu pachowego i ocena pachowych węzłów chłonnych. Na podstawie wyniku operacji podjęte zostanie dalsze leczenie.

Sporo informacji na temat hormonoterapii, a także innych form leczenia raka piersi, znajdzie Pani na naszych stronach w dziale "Warto wiedzieć".

Pozdrawiam.