Jakie leczenie zostanie przeprowadzone po urazie mózgu i zespole stresu pourazowego?

Czy jeśli przeszłam uraz mózgu,zespół stresu pourazowego,miałam blokadę umysłu(tzw.wyparcie),psychozę depresyjno-maniakalną i schizofrenię może być mi zastosowane więcej niż jedno podejście terapeutyczne?Np.w nurcie psychodynamicznym i poznawczo-behawioralnym?

Witam,

psychoterapia jest procesem, nie stosuje się dwa podejścia terapeutyczne, w tym samym czasie, można zastosować jednocześnie farmakoterapię i psychoterapię jako metodę leczenia. Psychoterapię można zastosować grupową, czy indywidualną, w przypadku, kiedy zakończy się jeden proces - forma pomocy.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Równoczesna praca z różnymi specjalistami z dziedziny psychologii odbywa się wówczas, gdy oddziaływania psychologiczne każdego z nich dotyczącą innych obszarów (np. terapia indywidualna u jednego specjalisty i jednoczesny udział w konsultacjach wychowawczych dla rodziców u innego). Diagnostyka, którą Pani opisuje może sugerować, że w Pani przypadku również może nastąpić taki podział (np. praca z terapeutą poznawczo-behawioralnym z powodu zespołu stresu pourazowego i innym terapeutą celem długoterminowej interwencji). Domyślam się, że budzi to Pani wątpliwości a może nawet niechęć. Proszę rozważyć możliwość skonsultowania Pani sytuacji z terapeutą pracującym w nurcie integratywnym czyli czerpiącym metody pracy z różnych szkół terapeutycznych. Być może wówczas byłaby to osoba, która posiadałaby kompetencje w pracy z każdego z obszarów, który Pani dotyczy. Osobiście bardzo polecam taki styl pracy, gdyż jestem zwolenniczką personalizowania relacji Pacjent-terapeuta. Pozdrawiam.