Jakie leki bez recepty na ból głowy, zatok, karku i mięśni oraz osłabienie i obfity katar?

WITAM . CHCIAŁBYM SIĘ DOWIEDZIEĆ JAKIE LEKI BEZ RECEPTY SĄ NAJSKUTECZNIEJSZE PRZY PRZEZIĘBIENIU IGRYPIE .DO PORADNI NIE MOGĘ SIĘ UDAĆ GDYZ NIEMAM UBEZPIECZENIA . MOJE OBJAWY TO : BÓL GŁOWY , MIĘSNI,ZATOK I KARKU OBFITY KATAR I OGÓLNE OSŁABIENIE. ZA UDZIELENIE PORADY DZIEKUJE . PIOTR

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Należy leczyć się objawowo stosując leki przeciwbólowe i p/gorączkowe (Paracetamol, Ibuporfen) oraz leki zmniejszające ból gardła (typu Tantum Verde, Strepsils). Objawy powinny ustąpić w przeciągu kilku dni - proszę pozostać w domu i ograniczyć kontakt z innymi ludźmi. W przypadku zaostrzenia objawów wymagana jest mimo wszystko konsultacja internistyczna.