Jakie leki może zastosować osoba krwawiąca z odbytu?

Witam, Jestem kobieta w wieku 20 lat. Od 4 miesięcy zażywam izotek, od miesiąca zauważyłam lekkie krwawienie z odbytu oraz silny ból, kłucie i pieczenie podczas wypróżniania. Czuje jak gdybym miała kawałki szkła w odbycie. Martwię się czy jest to coś poważnego i czy ma związek z lekami, które zażywam. Proszę o pomoc, gdyż w związku z zaistniałą sytuacją odczuwam wielki dyskomfort. Czy są jakieś maści lub inne leki, które mi pomogą i czy jest konieczna wizyta lekarska ? Z góry dziękuje za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

tak konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego i ocena jaka może być prawdopodobna przyczyna dolegliwości. może to być np. szczelina odbytu, żylaki odbytu itp