Jakie leki należy przyjmować przy nerwicy depresyjnej?

Witam Mam nerwice depresyjno- lękową Lekarz mi przepisał Escitalopram 10 mg z Perazin 25mg na noc? Czy to dobre połączenie? Czy lepiej byłoby połączenie z kwetapiną ?

Witam,

leczenie ustala lekarz psychiatra i dobrze byłoby zaufać osobie prowadzącej leczenie. Każdy człowiek jest inny, różnimy się pewnymi czynnikami, np. osobowościowo - to, co służy jednemu, niekoniecznie pomaga drugiemu. Leczenie może być farmakologiczne lub metoda psychoterapii.
Jeśli farmakoterapia nie przynosi optymalnych rezultatów, wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie.
W Pana przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Leczeniem właściwym w takim przypadku jest psychoterapia, której oddziaływania skierowane są na przyczyny występujących trudności. Farmakoterapia ma na celu łagodzenie objawów i jest elementem wspomagającym leczenie. Pozdrawiam.

Witam Pana
Jeżeli choroba jest zaawansowana i nie jest Pan w stanie
funkcjonować, konieczne jest stosowanie środków
farmakologicznych, o dodatkowym działaniu tłumiącym
lęk, które sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem
objawowym - leki nie leczą zaburzeń depresyjno -nerwicowych
ani lękowych i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Skuteczną i często wystarczającą formą leczenia
zaburzeń depresyjno - lękowych jest psychoterapia.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
nerwicy, depresji i zaburzeń lękowych ale również dociera się
do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl