Jakie leki powinna stosować osoba z problemami gastrologicznymi?

Od ok 22.01.2018r. zażywam lek xarelto. Najpierw 2x 15mg a po trzech tygodniach 1x20mg. Po upływie około trzech tygodni (końcowy okres zażywania leku 2x15mg pojawiły problemy żołądkowe). Po wykonaniu badania gastrologicznego żołądka stwierdzono cechy stanu zapalnego i jego nadżerkę. W związku z tym mam pytanie odnośnie możliwości stosowania zamiennika leku? Dodatkowo jako osłonę przed oddziaływaniem leku xarelto lekarz zaproponował controloc 20mg. W związku z tym też mam pytanie jakie ewentualnie inne leki osłonowe można wykorzystać podczas leczenia? Pragnę poinformować że od dłuższego czasu jestem na diecie lekkostrawnej, lecz na nie wiele to się zdaje. Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam Artur

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest dalsza diagnostyka gastrologiczna proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego