Jakie leki powinna stosować osoba z wrzodami?

Witam Bardzo zależy mi na poradzie dotyczącej leków,które mógłby zażywać mój ojciec (73 lata)przy chorobie wrzodowej. W tej chwili jest ona zaleczona.ale ma problemy z chodzeniem , kiedyś lekiarz przepisał mu Olfen uno jednak potem miał ogromne problemy z żołądkiem. Proszę o pomoc bo tato do lekarza nie pójdzie, ma taką fobię ,że się boi szpitali itp. W tym wieku to9 ogromny problem. pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Lek olfen i inne niesterydowe leki przeciwzapalne mogą prowadzić do podrażnienia żołądka i nawrotu choroby wrzodowej, jednak często ich stosowanie jest konieczne i pacjent odnosi ich stosowania większe korzyści. Należy je jednak stosować razem z lekami osłonowymi na żołądek (np. IPP), oczywiście ich stosowanie również powinno się skonsultować z lekarzem, ale są one stosunkowo bezpieczne.