Jakie leki przeciwbólowe stosować przy chorobach wątroby?

Jakie leki przeciwbólowe można brać przy schorzeniach wątroby bo słyszałam ze panadol czy paracetamol niszczy wątrobę. Mam 70 lat i często coś mnie boli a to głowa to znów gardło, a mam uszkodzona wątrobę. Przeszłam żółtaczkę i wątroba nie najlepiej pracuje. Biore leki ale często musze brać coś przeciw gorączce, lekarz w rejonie nie zwraca uwagi na wątrobę tylko zapisuje jakiś paracetamol lub polopirynę. Co jest najłagodniejsze dla wątroby.

Na pewno bardziej łagodna jest polopiryna niż paracetamol dla wątroby, a najłagodniejsza powinna być pyralgina.