Przedwczesny wytrysk a leki

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące leków na przedwczesny wytrysk. mam obecnie 27 lat i cierpię na nadciśnienie tętnicze. Chciałbym zapytać jakie leki na przedwczesny wytrysk są polecane przez lekarzy? Z problemem przedwczesnego wytrysku zmagam się od zawsze, a przynajmniej odkąd pamiętam i odkąd zacząłem w ogóle uprawiać seks. Niestety różnego typu żele i takie specyfiki, które dostępne są bez recepty słabo działają, żeby nie powiedzieć, że w ogóle na mnie nie działają. Próbowałem również ćwiczyć, korzystać z różnych technik pomagających zwalczyć przedwczesny wytrysk, ale to również się u mnie nie sprawdziło. Czy są jakieś leki na przedwczesny wytrysk, które będą w stanie pomóc w mojej sytuacji? Ja wiem, że pewnie nic nie daje stuprocentowej gwarancji, ale chciałbym spróbować czegoś naprawdę skutecznego, a nie kolejnego preparatu, który chyba co najwyżej może wywołać efekt placebo... Będę wdzięczny za poradę. Pozdrawiam.

Ważne, żeby były spełnione warunki po stronie mężczyzny, wtedy leczenie jest dużo bardziej efektywne.
Powinna być stała partnerka i regularna aktywność seksualna, raczej częsta około 6 kontaktów w miesiącu. W praktyce nie są to często łatwo realizowane wymagania, gdyż niesatysfakcjonujące współżycie prowadzi do zachowania unikowego.
I jest to najtrudniejsza część terapii, zachęcić, zmobilizować Parę do dania sobie szansy, do aktywności miłosnej...
Partnerka powinna życzliwiej spojrzeć na leczenie, na swój udział w terapii, bo inaczej się nie udaje ...
Także chaos w seksie, posiadanie równolegle kilkuj partnerek, albo częste ich zmiany - nie sprzyjają leczeniu, a nawet zwykle wykluczają sukces terapeutyczny. Branie leków ma wtedy najwyżej aspekt doraźny, a nie "przesterowujący" mechanizm wytrysku.
Niestety preparaty bezreceptowe są wyraźnie przereklamowane.
Nawet leki na receptę nie zawsze są skuteczne.
Warto być odpornym na reklamy, jest to przecież rodzaj manipulacji umysłem widza/słuchacza.
Skuteczne leczenie braku kontroli nad wytryskiem wcale nie jest proste i szybkie, jak wynikałoby z wielu wypowiedzi na forach internetowych.
Nawet doświadczeni lekarze mają niezadowalające efekty w kilkunastu procentach przypadków.
Przyczyny tego są różne. Zdarza się działanie pozorowane partnerki (tak naprawdę nie zależy jej na poprawie...), zdarza się niekonsekwencja pacjenta (bierze sterydy na siłowni, a temu początkowo zaprzecza...). Nie ma też leków o 100% skuteczności. Są pacjenci "lekooporni".
Podsumowując, warto spróbować profesjonalnej pomocy, bo zbyt szybki wytrysk i brak nad nim kontroli - obniża jakość życia i stopień satysfakcji w związku partnerskim.
Pozdrawiam Świątecznie. JW, seksuologia.org.pl