Jakie leki w celu zwiększenia libido?

Jakie leki trzeba zażywać aby zwiększyć libido i witalność seksualną jestem po 43 roku życia dziękuję

Dzień dobry!

Najpierw trzeba zdiagnozować z jakich przyczyn to libido i sprawność seksualna się obniżyły (np. hormonalnych, naczyniowych, urologicznych, psychologicznych, w relacji itp.). Na tej podstawie można zdecydować, jakie działania i ewentualnie jaka farmakologia będzie skuteczna. Proszę zgłosić się do lekarza seksuologa. Przyjmowanie suplementów diety bez recepty jest bezzasadne. Zawsze warto za to poprawić dietę, zrezygnować z palenia, ograniczyć alkohol, uregulować pory snu i pracy, zadbać o relację z partnerką/ partnerem, pomyśleć o zdrowej aktywności fizycznej, sporcie itp.

Pozdrawiam!