Jakie mam szanse trafić na obiektywnego psychiatrę, który przyjrzałby się mojemu przypadkowi?

Witam W 2007 roku zdiagnozowano u mnie schizofrenie paranoidalną W pażdzierniku 2009 roku odstawiłem przyjmowane leki Poinformowałem o tym lekarza rodzinnego Od tamtej pory lekarz rodzinny przepisuje mi lek Parogen oraz lek Biotropil Nie zgadzam się z tamtą diagnozą Więc mam proste pytanie Jakie mam szanse trafić na obiektywnego psychiatrę który przyjrzałby się mojemu przypadkowi? Coś na rzeczy musi być skoro lekarz rodzinny przepisuje mi te recepty na te lekarstwa Inaczej by ich nie wystawiał

Witam

Parogen jest wskazany w leczeniu:
· ciężkiego epizodu depresji
· zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego
· zaburzenia lękowego z napadami leku z agorafobią lub bez niej
· fobii społecznej
· zaburzenia lękowego uogólnionego
· zaburzenia stresowego pourazowego.

Biotropil stosowany jest:

- w leczeniu zaburzeń procesów poznawczych wywołanych chorobą mózgu
- w leczeniu mioklonii pochodzenia korowego

- w leczeniu zawrotów głowy (odczucie wirowania, utraty równowagi, zapadania się oraz lęku przed upadkiem).

Jak z powyższego wynika, lekarz rodzinny niekoniecznie jest tego samego zdania co psychiatra. No ale kto ma rację ?

Myślę, że być może dobrze by było zasięgnąć porady u psychoterapeuty, on ma dużo więcej czasu na diagnostykę niż psychiatra: Pozdrawiam

Witam!
Pomyłki diagnostyczne się zdarzają. Jeżeli od 2009 roku przyjmuje Pan leki, które nie są przeznaczone do leczenia schizofrenii i funkcjonuje Pan poprawnie, to należy się dokładnie przyjrzeć diagnozie i ew. ją zweryfikować. Moim zdaniem należy skierować kroki do innego lekarza psychiatry!
Życzę szczęścia
W. Łuczkowski.