Jakie markery onkologiczne należy wykonać?

Witam. Moja babcia zmarła na raka szyjki macicy, teraz moja mama ma złośliwego raka nerki z rozległymi przerzutami. Wraz z siostrami chciałyśmy wykonać odpowiednie badania przez wzgląd na obciążenie genetyczne. Dzwoniąc do laboratorium i przedstawiając sytuację zostałam poproszona o podanie dokładnych nazw markerów jakie chce aby wykonano. Nie potrafiłam na to pytanie odpowiedzieć - stąd moja prośba, abyście państwo zasugerowali jakie markery powinnyśmy zrobić i gdzie. Jesteśmy z wielkopolski

Nie ma markerów które Paniom pomogą ,natomiast radzę zgłosic się do poradni genetycznej przy ośrodku onkologicznym, tam ułatwią wybór postepowania. A niezaleznie od dalszych działań, to koniecznie zglaszać się do ginekologa na badania cytologiczne, kontrolowac piersi UISG i ewentualnie mammografia. no i oczywiści nie palić i unikać palących